~~~~~~~~~~~~~~~

Hayatın Repertuarını DinlemekGüneş perdenin arasından sızıp yüzüme dokunuyor ve odama girebilmek için çaba harcıyordu. Üzerimden pikeyi kenarına iterek kalktım. Perdenin arasından içeriye sızan güneşi, perdeyi tamamen açarak odama buyur ettim. Açmamla birlikte pırıl pırıl bir sabah odama teşrif etmişti.

Penceremden dışarıya şöyle bir baktım. Kış valizini toplayıp gitmiş, çiçekler etrafa saçılmış, kuşlar çatımın kenarlarına yuva kurup ailelerini oluşturmuşlardı bile. Sığırcıklar, en çok da onların seslerini duyuyordum sabahları. Her sabah büyük bir konser dinletiyorlardı bana. Melodik sesleri ile repertuarları oldukça genişti. Bir kuşun sesi diğerininkine benzemiyordu. Bir gün ağızlarında çiçeklerle çatımın arasına girdiklerini gördüm ve oldukça şaşırdım. Meğer dişi sığırcığı etkileyip yuvaya çekmek için erkek sığırcığın yaptığı romantik bir hareketmiş bu. Son beş-altı yıldır çatımı mesken tutmuşlardı. Ben onlardan, onlarda benden memnun yaşayıp gidiyorduk.

Yatağımın kenarına oturup uzun süre güneşin yüzümü, bedenimi okşayışının tadını çıkartıp kuşların sesini dinledim. Yüzüme yayılan çiçekli gülümsemenin verdiği keyfi içime sindirdim. Hayata bazen bir kuşun sesiyle veya güneşin sıcaklığıyla dokunabilmek güzel şeydi. Mutluluğu uzaklarda değil tam işte o anda yüzümde oluşan gülücüğün büyüsünde bulabilmek ise büyük bir nimetti.

Hamiyet Akan
 
Theme:deluxetemplates.net